Tyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookies. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Více informací.
Hostingové služby
podle vašich potřeb
+420 777 226 588
podpora@netio.cz
uživatel nepřihlášen
Košík: 0,00 CZK

Informační sdělení

03.08.2016, 21:00

Odstraňování následků po víkendovém výpadku Master DC

Dnes v podvečer mohlo několik našich zákazníků pocítit nepříznivé následky po víkendovém výpadku elektřiny Master DC. Řešili jsme v serverovně jeden nestabilně se chovající switch a výměnu poškozeného hardwarového řadiče, přičemž stále zjišťujeme rozsah škod, nicméně mělo by to být vše. Za případné potíže se omlouváme, již by se neměly opakovat. Děkujeme za pochopení.

02.08.2016, 10:15

Master Internet se vyjádřil k sobotnímu výpadku

Společnost Master Internet včera vydala oficiální vyjádření k sobotnímu výpadku napájení, které si můžete přečíst ZDE. V současné době jsme stále v jednání o opatřeních, jež by měla pravděpodobnost podobných chyb v budoucnu opět o něco snížit, ačkoli 100% provoz není schopen na světě zaručit nikdo. Jak jsme slíbili, průběžně o situaci informujeme a budeme v tom nadále pokračovat, proto v případě, že Vás to zajímá, sledujte naše oficiální informační kanály (web, Facebook a Twitter).

01.08.2016, 00:00

Navýšení slevy z 25% na 33% u kódu OKURKY2016

Okurky jsou v plném proudu a my jsme se rozhodli na měsíc srpen navýšit u kupónu OKURKY2016 slevu o 8%. Proto při zadání kódu k nové objednávce libovolného hostingu získáte slevu 33%.

30.07.2016, 20:50

Vyjádření k výpadku partnera Master Internet

Za společnost Master Internet, co by našeho housingového partnera, se velice omlouváme za dnešní 30 minutový až 2 hodinový výpadek, jenž byl, dle jejich slov, způsobený „pravděpodobnou lidskou chybou při přepínání části technologií na záložní napájecí větev z důvodu urgentního technického zásahu”. Jelikož jsme se po 10 minut od zahájení výpadku nemohli nikomu dovolat, vyrazili jsme do serverovny osobně, abychom se na místě dozvěděli, že z dostupné podpory nikdo neví, co a proč se stalo, respektive že se o lidskou chybu nejedná. Následně nám bylo, vícekrát za sebou od dvou různých lidí, sděleno, že došlo k jakýmsi přetížení, díky kterým nastal výpadek elektrické energie a to i přes to, že mají funkční UPS a diesel agregáty. Zpráva o pravděpodobné lidské chybě dorazila až následně mailem.

Jelikož jde již o druhý výpadek v jednom měsíci, který trval 30 minut - 2 hodiny (jak kterému našemu zákazníkovi), nenecháme záležitost jen tak a vyvodíme z ní patřičné důsledky. O stavu řešení a našem rozhodnutí, jak a zda s Master Internet budeme spolupracovat nadále, Vás budeme průběžně informovat.

Výpadek způsobený partnerem Master Internet, který se týkal nejspíše všech jeho zákazníků, nás velice rmoutí. Věříme ve Vaše pochopení.

16.07.2016, 10:00

Hodinový výpadek konektivity partnera Master Internet

Omlouváme se tímto našim zákazníkům za včerejší cca hodinový výpadek internetové konektivity, jenž postihl našeho partnera, housing Master Internet, kde máme umístěno naše serverové zázemí. Dle oficiálního e-mailového vyjádření spol. Master Internet došlo k softwarové chybě páteřního routeru, kdy pravděpodobně nebyla dočasně služba housingu zabezpečena plošně všem jejich klientům, včetně nás.

Zmíněné vyjádření o chybě páteřního routeru, už jen vzhledem k tomu, že využíváme redundantního řešení, nepokládáme za dostatečné, přičemž jsme podali dodatečnou žádost o vysvětlení s dotazy, jak bude provoz v budoucnu zabezpečen. Podobná situace by se neměla u společnosti takového renomé v žádném případě stávat, je pro nás tato záležitost proto velice citlivá a přikládáme jí vysokou prioritu. Jakmile budeme mít k dispozici více informací, budeme Vás bez zbytečného prodlení kontaktovat. Podle spol. Master Internet je jejich zařízení nyní pod kontrolou, což potvrzujeme.

Děkujeme Vám za pochopení.

24.06.2016, 14:00

Ukončení nabízení SSL certifikátů Comodo

Zatímco se společnost Comodo Group, Inc. patrně snaží zaregistrovat ochrannou známku SSL autority Let’s Encrypt skupiny ISRG a parazitovat tak na ní (patrně z důvodu nižších zisků vzhledem k tomu, že jsou Let’s Encrypt SSL certifikáty poskytovány zdarma), rozhodli jsme se, co by referenční hostingová společnost NETIO Solutions s.r.o. (NETIO.CZ), přestat jejich SSL certifikáty (Comodo) nabízet a vyřadit je zcela z našeho systému. S podobnými praktikami totiž zásadně nesouhlasíme a odmítáme s takovými subjekty spolupracovat. Skupině ISRG v tomto sporu držíme palce a pro informaci dáváme zároveň na vědomí, že jejich SSL cetifikáty Let's Encrypt plně podporujeme, již několik měsíců našim klientům nasazujeme a jejich obnovu v případě zájmu prostřednictvím cronu automatizujeme.

http://www.root.cz/zpravicky/comodo-se-snazi-zaregistrovat-ochrannou-znamku-let-s-encrypt/

22.06.2016, 15:00

OKURKY2016 - kód na slevu 25%

Okurková sezóna se blíží a jak je tomu u nás zvykem, přinášíme v tuto dobu slevu na libovolný nový virtuální hosting, tedy multihosting, VPS či VMS. Kód na slevu 25% můžete využít do 31.08.2016 a to až na jeden rok. Počet hostingů není omezen.

23.05.2016, 13:15

Aktualizace SFTP / SSH účtů u všech variant hostingů

Z důvodu vysoké poptávky nejen našich stávajících zákazníků jsme po dlouhé konfiguraci a podrobném testování aktualizovali nastavení SFTP / SSH účtů u všech typů hostingů (Multihosting, OpenVZ VMS, OpenVZ VPS). Varianta KVM setrvává v nezměněné podobě, tedy plně root.

Nyní je k dispozici:
Multihosting - SFTP (šifrované FTP připojení)
OpenVZ VMS - SFTP, SFTP + SSH (šifrované FTP připojení včetně SSH bez root přístupu)
OpenVZ VPS - SFTP, SFTP + SSH (šifrované FTP připojení vetně SSH s root přístupem)

25.02.2016, 09:30

Oprava kritické chyby v Glibc

Google a Red Hat nezávisle objevili kritickou chybu v Glibc. Tato je označená jako CVE-2015–7547 a jde o přetečení zásobníku ve funkci getaddrinfo(). Chyba se týká všech verzí od 2.9 vydané v květnu 2008. Chyba umožňuje vzdálené spuštění kódu. Jelikož jsme neprodleně po zjištění této záležitosti zasáhli, nejsou naši zákazníci, využívající multihostingy a VMS (hostingy se správou), touto chybou ohroženi - již minulý týden byly provedeny potřebné bezpečnostní aktualizace. Klientům využívajícím VPS důrazně doporučujeme provést aktualizaci rovněž. V případě zájmu těmto rádi pomůžeme.

02.02.2016, 10:20

Změna sazebníku nadstandardních služeb

V souvislosti s nasazením platební brány, díky které je možné řešit veškeré platby takřka okamžitě, jsme provedli zároveň změnu sazebníku. Ve stručnosti - novinkou je cena 300,- Kč za ruční spuštění chráněného režimu (hosting se po expiraci nevypne, čímž vznikne čas na jeho pozdější úhradu) a 300,- Kč za ruční spuštění hostingu po expiraci (hosting zapneme ihned a tzv. bez řečí). Ostatní položky zůstávají nezměněny, jelikož nejde o zásah do již používaných a ev. předplacených služeb. Nový ceník vstupuje v platnost tímto okamžikem, přičemž uvedené ceny jsou bez DPH.

Strana: 9 / 20