Tyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookies. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Více informací.
Hostingové služby
podle vašich potřeb
+420 777 226 588
podpora@netio.cz
uživatel nepřihlášen
Košík: 0,00 CZK

Informační sdělení

09.11.2023, 10:00

Ověřování, registrace a prodlužování domén

S přibývajícími doménovými koncovkami a rozdílnými podmínkami jednotlivých správců TLD jsme museli upravit jejich ověřování, registrace a prodlužování. Zejména se jedná o minimální a maximální dobu registrace, přidání doplňujících informací pro jednotlivé správce TLD a implementace tzv. prémiových domén.

29.10.2023, 10:00

Vylepšené mazání e-mailových schránek

U e-mailových schránek s velkým množstvím dat mohlo trvat jejich smazání skrze administrační rozhraní i v řádu minut. Na základě vašich podnětů jsme provedli kontrolu a následně úpravu, aby se data e-mailových schránek odstraňovali rychleji. Nyní se schránky mažou v řádu sekund bez ohledu na jejich velikost.

13.10.2023, 10:00

Zrušení možnosti odebrání domény z DNS

S přesunem DNS serverů ns2.netio.cz a ns3.netio.cz do anycast sítě jsme museli přistoupit ke zrušení možnosti smazání již existující domény z DNS serverů, aby nedocházelo k chybám v SOA záznamech při smazání a opětovným přidání domény. Nemusíte se však obávat, že by se Vám v účtu hromadili převedené nebo neexistující domény. Pokud nebude daná doména směrována na naše DNS servery déle jak 30 dnů, bude automaticky z DNS serverů smazána.

10.10.2023, 10:00

Převod DNS serverů do anycast sítě

Provedli jsme přesun DNS serverů ns2.netio.cz a ns3.netio.cz do anycastové sítě. Tato síť je více decentralizovaná a přinese tak rychlejší odezvu ze všech koutů světa a zároveň zajistí větší odolnost vůči případným útokům. S tímto dochází i ke změně IP adres těchto DNS serverů, nicméně pokud používáte naše DNS servery přes adresy ns2.netio.cz a ns3.netio.cz nebo NSSET NETIO není třeba nic měnit. DNS server ns1.netio.cz stále zůstává v naší síti jako primární DNS server.

08.10.2023, 10:00

Vylepšení správy DNS záznamů

Provedli jsme vylepšení správy DNS záznamů, kdy jsme přidali zlepšené kontroly vkládaných záznamů tak, aby nemohlo docházet ke zbytečným duplikacím a chybám v záznamech. Zároveň jsme opravili případné chyby v již stávajících záznamech a upravili jsme minimální dobu TTL z 60 vteřin na 600 vteřin. Změnu minimální doby TTL jsme provedli zejména z důvodu, že mnoho zákazníků nevracelo dobu TTL u záznamů zpět (například na 1800 vteřin) a docházelo tak ke zbytečnému zatěžování DNS serverů, přestože se záznam neměnil.

01.10.2023, 10:00

Nastavení informování o zaplnění úložiště

Do administračního rozhraní jsme pro každý hosting (multihosting, virtuální server) přidali možnost si nastavit informování o zaplnění úložiště. Nově si tak můžete vybrat, pro jaké kategorie Vám máme upozornění zasílat. Lze zasílat upozornění na docházející místo na diskovém úložišti, upozornění na docházející místo pro jednotlivé webové stránky a upozornění na docházející místo pro jednotlivé e-mailové schránky. V základu jsou všechny možnosti aktivní a můžete si je v sekci Nastavení => Notifikace u daného hostingu případně deaktivovat.

27.07.2023, 10:00

Úprava procházení záloh

Opět jsme zdokonalili procházení záloh uživatelských dat u hostingů. Nově je můžete procházet zase o něco rychleji a zároveň s tím jsme vyřešili limit na zobrazení omezeného počtu položek ve složkách, který řeší neočekávané záseky prohlížení záloh. Pokud bude seznam zkrácen, budete na to v administračním rozhraní upozorněni. V případě, že budete potřebovat obnovit soubor, který se Vám v seznamu nezobrazí, bude zapotřebí provést obnovu celé složky.

15.06.2023, 10:00

Přidání informování o zaplnění kvót webů či e-mailů

V rámci úpravy způsobu informování o zaplnění disku jsme přidali taktéž informování o obsazení kvót jednotlivých webových stránek a jednotlivých e-mailových schránek. Proces je úplně stejný jako tomu je o informování o zaplnění disku s tím, že se oznámení odesílají pro každou webovou stránku či e-mailovou schránku samostatně.

12.06.2023, 10:00

Úprava způsobu informování o zaplnění disku

Nedávno jsme Vás informovali o aktualizaci monitorování zaplnění diskového prostoru. Toto jsme znovu upravili a nastavili jsme model, který Vás nově informuje o každém navýšení zaplněnosti o 1 %. Tím je možné včas podchytit případný problém s náhlým zaplněním diskového prostoru. Toto oznámení o zaplnění je odesíláno až při zaplnění 95 % daty či soubory s tím, že pokud se stav nezmění 7 dní, obdržíte oznámení znovu. Jakmile zaplnění diskového prostoru klesne pod 95 %, žádná oznámení se již nezasílají a v případě opětovného zaplnění se proces opakuje.

08.06.2023, 10:00

Aktualizace monitorování služeb u hostingu

U monitorování hostingů se správou z naší strany jsme přidali monitorování služby webového serveru apache2 skrze stavovou stránku. Tím jsme zase o něco více eliminovali případnou nedostupnost této služby, a to zejména v případě jejího zamrznutí, kdy se služba tváří jako aktivní, ale ve skutečnosti nefunguje. Toto monitorování zjišťuje aktuální stav skrze stavovou stránku a pokud se jej nepodaří zjistit, má se za to, že je služba nedostupná a provede se její restartování. Ze statistik můžeme již nyní usoudit, že to eliminuje až 80 % výpadků služby webového serveru oproti původnímu monitoringu.

Strana: 2 / 21