Tyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookies. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Více informací.
Hostingové služby
podle vašich potřeb
+420 777 226 588
podpora@netio.cz
uživatel nepřihlášen
Košík: prázdný CZK

Virtuální servery

Virtuální servery NETIO®, kromě umísťování běžných webových stránek, umožňují, díky plnohodnotnému SSH (root) přístupu, hostovat i libovolné zákaznické aplikace. Výkon a možnosti jednotlivých virtuálních serverů závisí na zvolené virtualizační technologii, typu služby a konkrétních parametrech, které u všech tarifů garantujeme. Zvolte si tedy takovou virtualizační technologii a typ služby, kterou upřednosťnujete, anebo ke konkrétní práci potřebujete (viz níže).

Technologie OpenVZ

od
245,00
CZK měsíčně

Technologie KVM

od
245,00
CZK měsíčně

Technologie OpenVZ

Nespornou výhodou virtualizační technologie OpenVZ je její škálovatelnost, respektive možnost provádění změn všech parametrů (CPU, RAM, HDD atd.) okamžitě, za běhu a zcela bez výpadků virtuálního serveru. Doporučujeme ji většině klientům pro její snadnou obsluhu a údržbu nebo takovým pokročilým uživatelům, kteří nemají potřebu dlouze rozjímat nad tím, jakou technologii pro své weby a aplikace zvolit. Každému zákazníkovi v každém případě garantujeme minimálně jednu vlastní nesdílenou IPv4 adresu, poněvadž, na rozdíl od mnohé konkurence, poskytujeme virtuální servery plnohodnotné a odmítáme riskovat eventuální blokace blacklisty vlivem případného cizího zavinění. V ceně je zároveň každodenní zálohování s uchováváním posledních 2 záloh (možno rozšířit až na dnů 16), kdy případná automatizovaná obnova je záležitostí pouhého okamžiku. Rozhodnete-li se v budoucnu přejít na technologii KVM, není problém, zde Vám na základě požadavku ochotně vypomůže naše technická podpora.

Technologie KVM

Virtuální servery KVM přistupují k fyzickému hardwaru přímo, což například umožní využití vzdálené plochy či instalaci vlastních operačních systémů (včetně Windows). O virtuální servery provozované na technologii KVM mívají zájem převážně profesionálové a klienti, kteří přesně vědí, co očekávat a mají o fungování tohoto typu již nějakou představu. Jedinou nevýhodou technologie KVM je nemožnost snížit diskový prostor, což by způsobilo rozpad souborového systému, nicméně u nás to lze snadno obejít migrací dat na virtuální server KVM nový, s nižšími parametry, či změnou na OpenVZ. O změny parametrů, respektive tarifu, je nutné požádat. Vlastní IPv4 adresa, stejně tak jako každodenní zálohování, kdy případná obnova je záležitostí chvilky, je přidanou hodnotou v ceně. Rozhodnete-li se v budoucnu přejít na OpenVZ, není problém, zde Vám na základě požadavku vypomůže naše technická podpora.

Technické informace

Více a převážně technických informací o technologiích KVM a OpenVZ naleznete po zadání termínů „KVM“ nebo „Kernel-based Virtual Machine“ a „OpenVZ“ či „Open VirtualiZation“ do internetových vyhledávačů (doporučujeme Wikipedii) nebo kontaktujte naši technickou podporu, která Vám ochotně veškeré položené dotazy zodpoví, eventuálně Vás nasměruje na správné zdroje.

Jakou technologii zvolit

Většina klientů požaduje především jednoduchost, rychlost, bezpečnost a v neposlední řadě rovněž co možná nejpohodlnější a nejdelší dobu uchovávání záloh pro případ potřeby obnovy dat. Pokud stále nevíte, jakou technologii zvolit, nebudeme Vás tím trápit a bez váhání doporučíme OpenVZ, a to už jen z důvodu výše vyřčené jednoduchosti. Zálohování je zde, na rozdíl od KVM, přírůstkové (rychlejší) a trvá podstatně kradší dobu. Nejste ničím omezováni a nové parametry si kdykoli nastavíte intuitivními posuvníky. Jsme přesvědčeni, že více pro provozování běžných webových stránek a aplikací není nutné vědět, od všeho ostatního jsme tu my.