Tyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookies. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Více informací.
Hostingové služby
podle vašich potřeb
+420 777 226 588
podpora@netio.cz
uživatel nepřihlášen
Košík: 0,00 CZK

Ověření SSL certifikátů

Ověřením SSL certifikátu se jednoduše rozumí stupeň ověření, pro který se jako poskytovatel či správce internetových služeb rozhodnete. Při ověření jde zejména o to, kolik informací o sobě a o poskytované službě chcete uvést, respektive na kolik si přejete projevit svoji důvěryhodnost. Co se týče SSL zabezpečení, tak na toto nemá stupeň ověření vliv. Komunikace probíhá šifrovaně ve všech případech, takže pokud nemáte pro začátek dostatek finančních prostředků, můžete tak využít nejlevnější DV varianty.

Ověření domény (DV)

Cenově nejdostupnější a nejpoužívanější SSL certifikáty, které pro své ověření používají pouze základní ověření na úrovni internetové domény. Největší výhodou DV certifikátů je jejich rychlé vystavení uskutečňované i do několika málo minut.

Základní DV SSL certifikáty jsou vhodné pro použití u projektů, kde je kladen důraz na rychlost jejich získání, účelnost zabezpečení a výhodnou cenu. Uplatnění DV certifikátů je prakticky ve všech oblastech vyžadujících SSL komunikaci. Například v intranetovém použití, interních systémech nebo u menších projektů nevyžadujících ověření společnosti, pro kterou byl SSL certifikát vystaven.

Po nasazení SSL certifikátu informuje webový prohlížeč uživatele o zabezpečení zobrazením ikony zámečku. V detailu certifikátu jsou zobrazeny pouze základní informace (autorita, platnost,...), kde informace, pro koho je certifikát vystaven, uvedena není.

Ověření organizace (OV)

Takzvané OV SSL certifikáty nabízí oproti běžným DV certifikátům vyšší stupeň důvěryhodnosti vzhledem ke kompletní identifikaci společnosti, pro kterou je SSL certifikát vystaven. Návštěvník má tak možnost si kdykoliv provozovatele stránek či služby ověřit.

OV certifikáty jsou určeny pro důležitější firemní či jiné rozsáhlé projekty (e-shopy, intra/extranetové portály apod.) a jsou poměrně rychle vystavovány (během několika pracovních dní). Webový prohlížeč informuje uživatele o zabezpečení pomocí SSL certifikátu přítomností ikony zámečku, v jehož detailu jsou kromě základních informací zobrazeny i údaje o společnosti, která jej využívá.

Rozšířené ověření (EV)

SSL certifikáty s rozšířeným ověřením (známé také jako EV SSL) patří mezi nejbezpečnější a nejdůvěryhodnější, neboť jsou jimi zabezpečené webové stránky či služby ve webových prohlížečích identifikovány výrazným zeleným zbarvením adresního řádku. Kromě této jednoznačné identifikace poskytují EV SSL certifikáty rovněž kompletní informace o společnosti a certifikační autoritě. Používáním certifikátu s rozšířeným ověřením provozovatel deklaruje, že mu velmi záleží na internetové bezpečnosti.