Prakticky denně se v síti internet objevují nové strategie a techniky, jak od uživatelů internetu vylákat osobní údaje, mezi které patří např. přístupy k e-mailovým schránkám, čísla platebních karet, bankovních účtů apod. Účelem SSL certifikátu je zabezpečit datový přenos mezi klientem (uživatelem internetu) a poskytovatelem internetových služeb (webových stránek, e-mailových serverů, FTP serverů atd.). Používání SSL certifikátu je tak efektivním způsobem, jak se vyhnout případným hrozbám.
SSL certifikát se skládá ze dvou částí - z takzvaného privátního a veřejného klíče. Pomocí těchto klíčů se přenášená data mezi uživatelem a poskytovatelem internetových služeb šifrují a následně opět dešifrují. Přenášená data tak internetem putují v zašifrované podobě, což přináší jistotu, že je nezíská třetí osoba, která by je mohla odposlechnout (odchytit) a následně zneužít.
SSL certifikáty bezpodmínečně potřebují zejména provozovatelé aplikačních serverů, e-shopů (internetových obchodů), webových stránek s možností přihlášení a jiných služeb, kde je třeba dbát na maximální možnou bezpečnost a ochranu osobních údajů.
S aplikovaným platným SSL certifikátem se setkáte u služeb těch společností, které dbají na nejvyšší možnou bezpečnost a jakým spokojenost a pohodlí jejich uživatelů nebo klientů něco říká. U nás jej používáme zejména při přihlašování a pohybu v administraci. Používání SSL certifikátu obecně podstatně zvyšuje důvěryhodnost a úroveň poskytovaných služeb.
SSL certifikáty se rozdělují podle jejich využití, a to pro jednu internetovou doménu (např. bhservis.cz nebo www.bhservis.cz), více subdomén (sluzby.bhservis.cz, system.bhservis.cz, cokoli.bhservis.cz, ...) či pro více domén (bhservis.cz, netio.cz, duchdoby.cz, ...) a dále pak podle stupně ověření (ověření domény, ověření organizace, rozšířené ověření). Pokud si nejste jisti správnou volbou, nemáte čas, anebo z jakéhokoli jiného důvodu necítíte potřebu si zdlouhavě o jednotlivých certifikátech číst, ale potřebujete neprodleně nasadit ten nejvhodnější, kontaktujte naše oddělení péče o zákazníky, které Vám ochotně poradí.
Digitální certifikát je v asymetrické kryptografii digitálně podepsaný veřejný šifrovací klíč vydávaný certifikační autoritou. Uchovává se ve formátu X.509, který (mimo jiné) obsahuje informace o majiteli veřejného klíče a vydavateli certifikátu (tvůrci digitálního podpisu, tj. certifikační autoritě). SSL certifikáty jsou používány pro identifikaci protistrany při vytváření zabezpečeného spojení. Na základě principu přenosu důvěry je možné důvěřovat rovněž neznámým certifikátům, jaké jsou podepsány důvěryhodnou certifikační autoritou.